Endüstriyel Bakım Onarım Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Endüstriyel Bakım Onarım Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Endüstriyel Bakım Onarım Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Endüstriyel Bakım Onarım Kursu

Kurs programı, elektrik-elektronik alanındaki endüstriyel bakım ve onarım işlerini aktarır. Kurs, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak hazırlanmıştır. Bu kapsamda kurs içerikleri, ilgili işleri ve meslek elemanlarının alması gereken İSG önlemlerini tanıtıcı niteliktedir. Ders içerikleriyle beraber kursiyerin bilgi kazanımını belgelemek amacıyla sertifikaya da yer verilir. Genel olarak kursiyere üniversite  onaylı endüstriyel bakım onarım sertifikası sunulur.

Endüstriyel Bakım Onarım Nedir?

Endüstriyel bakım-onarım, fabrika ve üretim tesislerinin elektrik-elektronik sistem işleyişini kontrol etmek ve bakımları ile ilgilenmeyi içerir. Meslek elemanları, iş sağlığı ve güvenliği önlemleri hakkında bilgi sahibi olarak endüstriyel makinelerinin sistem arızaları ve bakımıyla ilgilenirler. Meslek elemanlarının bilgi kaynaklarında biri ise endüstriyel bakım onarım kursudur. Kursa katılanlar, eğitim şartı dışında gerekli diğer şartları da yerine getirdikten sonra mesleğe adım atabilirler.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Endüstriyel Bakım Onarım Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olarak 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Endüstriyel Bakım Onarım Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler endüstriyel bakım- onarım teknisyeni mesleğine adım atabilirler.

Endüstriyel Bakım Onarım Kursu Ders İçerikleri

Endüstriyel bakım ve onarım kursunun genel ders içerikleri şöyledir;

Endüstriyel Bakım ve Onarım İşler

Bakım ve Onarım İşlerinde Uyulması Gereken İSG Kuralları

Elektrik-Elektronik Ölçme Uygulamaları

Elektrik Devre Hesaplamaları Yapma

Elektrik Makinelerinin Kullanımı

Endüstri Elektrik Makinelerinin Bakımı ve Onarımı

Endüstriyel Kontrol Sistemlerinde Arıza Tespiti

Bakım ve Onarım İşinde Kullanılan Araç ve Gereçler

Modellemenin Görüşünü Çıkarma

Meslek Elemanlarının Alması Gereken İSG Önlemleri

Makine Teknolojisi Alanında İSG Standartları

Kurs sonunda katılımcılar;

Endüstriyel bakım ve onarım işinin neler içerdiğini,

Endüstriyel bakım ve onarımda uygulanması gereken İSG kurallarını,

Elektrik makinelerinin kullanım detaylarını,

Endüstriyel elektrik makinelerinin bakımı ve onarımı işlerini,

Endüstriyel bakım ve onarımda kullanılan ekipmanları,

Makine ve sistemlerdeki arızalarının nasıl tespit edileceğini öğrenmiş olurlar.

Endüstriyel Bakım Onarım İş Olanakları

Meslek elemanları, endüstriyel bakım ve onarım teknisyeni olarak çeşitli görevler edinirler. Meslek elemanlarının çalışma alanı ise elektrik-elektronik alanda hizmet veren fabrika ve atölyelerdir. Gerekli bilgileri edinenler, elektrik-elektronik sistemlerinin bakımı ve onarımı ile ilgilenirler.

Kursa, elektrik ve makine teknolojisi hakkında bilgi edinmek isteyen herkes katılabilir. Bununla birlikte endüstriyel bakım ve onarım teknisyeni olarak görev almak isteyenler eğitime katılarak gerekli bilgileri edinebilirler. Kursa katılmak için belirlenen herhangi bir mezuniyet derecesi bulunmamakla beraber mesleği icra etmek için en az ilkokul mezunu olmak gerekir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Endüstriyel Bakım Onarım Sertifikası Ne İşe Yarar?

Endüstriyel bakım ve onarımı kursu, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde endüstriyel bakım onarım sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Endüstriyel Bakım Onarım Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olup üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Endüstriyel bakım ve onarım teknisyeni mesleğini icra ederken nelere dikkat etmesi gerektiğini de kurs süreciyle öğrenmiş olur. Sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Endüstriyel Bakım Onarım Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim