Elle Taşıma Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Elle Taşıma Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Elle Taşıma Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elle Taşıma Kursu

Kurs programı, elle yük taşımanın neyi ifade ettiğine yönelik bilgilendirici dersler sunar. Eğitim, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak da elle taşıma işiyle uğraşan veya uğraşan personeli mesleki şartlara dair bilgilendirme amacı taşır. Kurs sonunda verilen üniversite onaylı elle taşıma sertifikası da kursiyerin bilgi kazanımını belgeler.

Elle Taşıma İşi Nedir?

Elle taşıma işi, bir ya da daha fazla kişinin yük taşıma işini kolaylaştırmak ve riskleri en aza indirmek amacını tanımlayan bir kavramdır. Elle taşıma işini ele alan meslek elemanları, iş organizasyonu çerçevesinde yük taşımacılığı için uygun yöntemlerin bulunmasını sağlarlar. Bu kapsamda da Elle Taşıma İşleri Yönetmeliği esas alınır. İlgili yönetmeliğe göre elle taşıma işlerinde, bireysel ve yükle ilgili riskleri belirlemek gerekir. Bu doğrultuda elle taşıma kursu, ilgili meslek çalışanlarına uygulanabilir bilgiler aktarır.

Elle Taşıma Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, elle taşıma ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Elle Taşıma Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler elle taşıma işindeki riskleri ve çözüm yollarını keşfedebilirler.

Elle Taşıma Kursu Ders İçerikleri

Elle taşıma kursunun genel ders içerikleri şöyledir:

 • Elle Yük Taşıma Nedir?
 • Elle Yük Taşıma İşleri Nelerdir?
 • Elle Taşımada Risk Faktörleri
 • Elle Taşımada Risk Analizi
 • Elle Taşıma İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Elle yük taşımanın ne ifade ettiğini,
 • Elle taşıma işinde risk faktörlerinin nasıl belirleneceğini,
 • Elle taşımada risk analizinin nasıl yapılacağını,
 • Elle taşıma işlerinde uyulması gereken iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını öğrenmiş olurlar.

İş Olanakları

Elle taşıma işini ele alan meslek elemanları, ulaştırma hizmetleri alanında çalışırlar. Meslek elemanları, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına dikkat ederek ilgili işlemleri yerine getirirler.

Kimler Katılabilir?

Elle taşıma kursuna, elle taşıma işini ele alan işletme sahipleri ve personelleri katılabilir. Bununla birlikte mesleği icra etmek için işin gerekliliklerine aşina olmak gerekir.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Elle Taşıma Sertifikası Nasıl Alınır?

Ele taşıma kursu eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde elle taşıma kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Elle Taşıma Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Elle taşıma işinin işlem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Elle Taşıma Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim