Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım Kursu

Kurs programı, elektromekanik işlemlerde görev alan meslek elemanı hakkında ön bilgiler içerir. Kurs, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak meslek elemanlarının bilmesi gerekenleri aktarır. Kurs sonunda ise katılımcının bilgi kazanımını belgeleyen üniversite  onaylı elektromekanik taşıyıcılar bakım onarım sertifikası sunulur.

Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım ve Onarımı Nedir?

Meslek elemanları, iş sağlığı ve güvenliği önlemleri doğrultusunda elektromekanik sistemlerin bakım ve onarım işini yaparlar. Yürüyen merdiven-band sistemleri, asansör sistemleri ve elektrik-elektronik ölçüm işleri, ilgili meslek elemanları tarafından ele alınır. Çalışanlarının mesleki bilgi kaynaklarından biri ise elektromekanik taşıyıcılar bakım onarım kursudur. Kurs, meslek elemanlarının alması gereken İSG önlemlerini ve bakım-onarım işlerini aktarır. Kursun bitiminde ise başarılı katılımcılara kurs bitirme sertifikaları verilir.

Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, elektromekanik taşıyıcılar bakım-onarım ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde en az 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım ve Onarım Eğitimi Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de elektromekanik taşıyıcılar bakım ve onarım elemanı mesleğine adım atabilirler.

Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım Kursu Ders İçerikleri

Kursun genel ders içerikleri şöyledir:

 • Temel Elektrik-Elektronik Kavramlar
 • Elektromekanik Taşıyıcıların Bakım ve Onarım İşleri
 • Elektromekanik Taşıyıcı Sistemlerinde İşçi Sağlığı ve Güvenliği
 • Elektronik Ölçme İşlemleri

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Temel elektrik alan kavramlarını,
 • Elektronik ölçüm işlemlerini,
 • Elektromekanik taşıyıcı sistemlerde alınması gereken işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini,
 • Elektromekanik taşıyıcı sistemlerinde arıza tespitinin nasıl yapılacağını,
 • Elektromekanik taşıyıcılarının bakım ve onarım işlemlerini öğrenmiş olurlar.

Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım İş Olanakları

Elektromekanik taşıyıcılarının bakım- onarım işini ele alan çalışanlar, elektromekanik sistem kurulumuna ihtiyaç duyan alanlarda görev alırlar. Genellikle yol- yürüyen merdiven ve asansör sistemleri alanında iş yapan işletmelerde çalışırlar.

Kimler Katılabilir?

Kursa, elektromekanik taşıyıcılar ve sistemler hakkında ön bilgiler edinmek isteyen herkes katılabilir. İlgili alanda çalışmak için ise mesleğin gerekliliklerini yerine getirmek beklenir. Bu gerekliliklerden biri de herhangi bir ruhsal veya bedensel soruna sahip olmamaktır.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım-Onarım Sertifikası Nasıl Alınır?

Elektromekanik taşıyıcılar kurs programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde elektromekanik taşıyıcılar bakım ve onarım kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım ve Onarım Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Elektromekanik taşıyıcıların bakım ve onarımı işlem uygulamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim