Elektrik Tesisleri Yapım İşleri Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Elektrik Tesisleri Yapım İşleri Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Elektrik Tesisleri Yapım İşleri Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrik Tesisleri Yapım İşleri Kursu

Elektrik tesislerinin yapım işleri, gerekli süreçlerin planlaması ve işçi sağlığı-güvenliği adımları aracılığıyla gerçekleşir. Kurs programı ise 3361 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak yapım işlerinde dikkat edilmesi gerekenlere değinir. Kurs sonunda ise katılımcılar bilgisini belgeleyen üniversite onaylı elektrik tesisleri yapım işleri belgesi verilir.

Elektrik Tesisleri Yapım İşleri Nedir?

Elektrik-elektronik teknolojisi kapsamında ele alınan elektrik tesisleri yapımı, proje yetkilendirme ve uygulama aşamalarını içerir. İlgili meslek çalışanları, işçi sağlığı ve güvenliği adımlarına dikkat ederek mesleklerini icra ederler. İç elektrik tesislerinde dikkate alınması gereken aşamada da güvenlik aşamasıdır. Bu kapsamda hazırlanan kurs programı, elektrik tesislerinde alınan ve alınması gerekilen iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını ve yapım aşamalarını aktarır.

Elektrik Tesisleri Yapım İşleri Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, elektrik tesisleri yapım işlerinin ders modüllerine uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Elektrik Tesisleri Yapım İşleri Kursu Ne Kazandırır?

Online kurs seçeneğine sahip elektrik tesisleri yapım işleri programı, zaman ve mekân kısıtlaması istemeyen kursiyerlere yöneliktir. Online kurs sürecinde, kursiyerlerin elektrik tesislerinde alınan güvenlik tedbirlerini ve yapım işlerini öğrenmeleri amaçlanır. Bu amaca yönelik verilen ders içerikleri de kursiyerin istediği yer ve zamanda görebileceği şekilde düzenlenmiştir. Kursiyer başarılı bir eğitim süreci geçirmesi durumunda kurs bitirme sertifikası alarak bilgi kazanımını belgelemiş olur.

Elektrik Tesisleri Yapım İşleri Eğitimi Ders İçerikleri

Elektrik tesisleri yapım işleri kursunun genel ders içerikleri şöyledir:

Elektrik Tesislerinde Alınan İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri

Elektrik Tesislerinin Yapım İşleri Standartları

Elektrik Tesislerinin Çalışması ile İlgili Kavramlar

Elektrik Tesisat Çeşitleri

Elektrik Aydınlatma Çeşitleri

Meslek Elemanlarının İşçi Sağlığı ve Güvenliği

Eğitim sonunda kursiyerler;

Elektrik tesislerinde alınması gereken işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini,

Elektrik tesislerinin yapım aşamasını,

Temel elektrik-elektronik kavramlarını,

İç elektrik tesisatının çalışma mantığını,

Elektrik tesisatı ve aydınlatma çeşitlerini öğrenmiş olurlar.

Elektrik Tesisleri Yapım İşleri İş Olanakları

Eğitime başvuranlar, elektrik tesisleri yapımında yer alabilmek için gerekli olan eğitimlerden birine katılmış olurlar. Gerekli eğitimleri ve nitelikleri karşılayan kişiler, elektrik-elektronik teknolojisi alanında çalışabilirler.

Kursa, elektrik tesisatı ve tesislerinin yapım aşamasını öğrenmek isteyen herkes katılabilir. Bununla birlikte ilgili alanda çalışma isteği olup eğitime katılmak isteyenlerin, okur-yazarlık seviyesinde olmaları ve işin tehlikeli niteliğe sahip olduğunu bilmeleri gerekir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Elektrik Tesisleri Yapım İşleri Sertifikası Nasıl Alınır?

Kurs süreci, ders içeriklerinin ardından sertifika sınav uygulamasıyla devam eder. Online gerçekleşen sertifika sınavı, kursiyerin bilgi kazanımını ölçmeye dayalıdır. Kursiyer, online sınavdan en az 45 puan alması durumunda elektrik tesisleri yapım işleri kurs sertifikası almaya hak kazanır.

Elektrik Tesisleri Yapım İşleri Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Elektrik tesisleri yapım işleri kursu, e-devlet üzerinden sorgulanabilir üniversite onaylı sertifika sunar. Kursiyer aldığı sertifika aracılığıyla mesleki bilgilere sahip olduğunu göstermiş olur. İlgili iş alanlarında mesleği icra etmek için gerekli olan eğitim şartlarından birini de karşılar. Kursiyerler, sertifika edinme süreciyle ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla öğrenirler.

Elektrik Tesisleri Yapım İşleri Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim