Duvar Örme Destek Elemanı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Duvar Örme Destek Elemanı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Duvar Örme Destek Elemanı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Duvar Örme Destek Elemanı Kursu

İnşaat teknolojisi alanında duvar örme işlerinde görev alan destek elemanları mevcuttur. Destek elemanları, yapı duvarcılığın gerekli işlerini ele alarak duvar ustalarına yardım ederler. Destek elemanlarının gerekli aşamalarda rol oynamasına önayak olan eğitim seçeneği ise duvar örme destek elemanı kursudur. Kurs, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak kursiyerin meslek sürecinde dikkat etmesi gerekenlere değinir. Kurs sonunda ise genel olarak üniversite onaylı duvar örme destek elemanı sertifikası sunulur.

Duvar Örme İşi Nedir?

Duvar örme işlemi, proje planlaması ve uygulaması içererek gerçekleşir. Duvar ustası ve duvar destek elemanı, gerekli yapı duvarcılığı malzemelerini kullanarak duvar örme tekniklerini uygularlar. Destek elemanı, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında meslek icrası sırasında dikkat etmesi gereken aşamaları da öğrenerek işini yapar. Kurs programı da kursiyerlere duvar örme işinin detaylarını aktarırken dikkat etmeleri gereken aşamalara karşı bilgilendirir.

Duvar Örme Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde en az 40 saatlik eğitim sunar. Genel olarak eğitim süresi ise 120 saat ile 136 saat arasında değişir.

Online Duvar Örme Destek Elemanı Kursu Ne Kazandırır?

Online kurs seçeneğine sahip duvar örme destek elemanı programı, zaman ve mekân kısıtlaması istemeyen kursiyerlere yöneliktir. Online kurs sürecinde, kursiyerlerin duvar örme sürecinin koşullarını öğrenmeleri amaçlanır. Bu amaca yönelik verilen ders içerikleri, kursiyerin istediği yer ve zamanda görebileceği şekilde düzenlenmiştir. Kursiyer başarılı bir eğitim süreci geçirmesi durumunda kurs bitirme belgesi alarak bilgi kazanımını belgelemiş olur.

Duvar Örme Destek Elemanı Kursu Ders İçerikleri

Duvar örme kurs programının genel ders içerikleri şöyledir:

Yapı Duvarcılığında Temel İşlemler

Yapı Duvarcılığı İşlemine Hazırlık Süreci

Destek Elemanı ve Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği

Pres Tuğla ve Blok Tuğla ile Duvar Örme İşlemi

Briket ve Gaz Tuğla ile Duvar Örme

Duvar Örmede Kullanılan Araç ve Gereçler

Eğitim sonunda kursiyerler;

Yapı duvarcılığı alanında destek elemanının hangi işleri yerine getirdiğini,

Yapı duvarcılığı ve duvar örme işlemine hazırlık sürecini,

Destek elemanının dikkate alması gereken işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini,

Pres tuğla ile duvar örmeyi,

Blok tuğla ile duvar örmeyi,

Briket-gaz tuğla ile duvar örme işlemini,

Duvar örmede kullanılan ekipmanları öğrenmiş olurlar.

Duvar Örme Destek Elemanı İş Olanakları

Eğitime katılanlar, duvar destek elemanı mesleğini daha iyi icra edebilmek için gerekli olan eğitimlerden birini katılmış olurlar. Gerekli eğitimleri ve nitelikleri karşılayan kişiler, inşaat ve yapı duvarcılığı alanında çalışabilirler.

Duvar örme işini, ilgili alanlarda uygulamak ve destek elemanının ne iş yaptığını öğrenmek isteyen herkes kursa katılabilir. Verimli bir kurs süreci geçirmek için ise yapı duvarcılığına yönelik ilgi ve en az okur-yazarlık seviyesi gereklidir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Duvar Örme Destek Elemanı Sertifikası Nasıl Alınır?

Kurs süreci, ders içeriklerinin ardından sertifika sınav uygulamasıyla sona erer. Online gerçekleşen sertifika sınavı, kursiyerin bilgi kazanımını ölçmeye yöneliktir. Kursiyer, online sınavdan en az 45 puan alması durumunda duvar örme destek elemanı kurs sertifikası almaya hak kazanır.

Soğutma Sistemleri ve Klima Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyerin edindiği sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir üniversite onaylı sertifika tipindedir. Kursiyer, edindiği sertifika aracılığıyla duvar örme işleminin doğru uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Ayrıca duvar örme destek elemanı mesleğini icra ederken nelere dikkat etmesi gerektiğini öğrenmiş olur.

Duvar Örme Destek Elemanı Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim