Çimento Üretim Operatörlüğü Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Çimento Üretim Operatörlüğü Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Çimento Üretim Operatörlüğü Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Çimento Üretim Operatörlüğü Kursu

Kurs programı, çimento üretim aşamalarını ile çimento üretim operatörlüğü mesleğini tanıtır. Kurs, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak kursiyerlere ilgili dersleri sunar. Eğitim sürecinde, çimento üretiminde kullanılan hammaddeler, operatörün meslek icrasında dikkat etmesi gerekenler üzerinde durulur. Kurs sonunda ise kursiyerin bilgi kazanımını belgeleyen üniversite onaylı çimento üretim operatörlüğü sertifikası verilir.

Çimento Üretimi Nedir?

Çimento, kalker, marn ve kil hammaddelerinin değirmen aracılığıyla öğütülmesiyle üretilir. Çeşitli üretim aşamalarına sahip olan çimento yapımı, mesleki bilgi sahibi olan elemanlar tarafından ele alınır. Çimento üretim operatörleri, mesleki bilgi ve yetkinlikleri dahilinde çimento karışımı, hammadde ayrımı ve iş sağlığı- güvenliği tedbirleri alma gibi aşamalarda görev alırlar. Meslek elemanlarının bilgi kaynaklarından biri ise çimento üretim operatörlüğü kursudur. Kurs aracılığıyla meslek dahilinde hangi işlerin yapıldığı ve hangi önlemlerin alındığı öğrenilir. Kurs bitiminde alınan belge de mesleki bilginin kazanıldığını belirten unsurlardan biridir.

Çimento Üretim Operatörlüğü Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olarak 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Çimento Üretim Operatörlüğü Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim doğrultusunda verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de çimento üretim operatörlüğü mesleğine adım atabilirler.

Çimento Üretim Operatörü Eğitimi Ders İçerikleri

Çimento üretim kursunun genel ders içerikleri şöyledir:

Çimento Nasıl Yapılır?

Çimento Neden Yapılır?

Çimento Üretiminde İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri

Çimento Üretimi Aşamaları

Çimento Üretimi Operatörünün Görevleri

Kurs sonunda katılımcılar;

Çimento üretiminin nasıl yapılması gerektiğini,

Çimento üretiminde kullanılan hammaddeleri,

Çimento üretim aşamalarını,

Çimento üretim operatörünün görevlerini,

Meslek elemanlarının uyması gereken iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini öğrenmiş olurlar.

Çimento Üretim Operatörlüğü İş Olanakları

Meslek elemanları, çimento endüstrisinde görev alırlar. Genel olarak çimento üretim operatörleri, çimento fabrikalarında çalışarak çeşitli görevler edinirler. Meslek icrasına uygun olarak çimento üretim aşamalarını yerine getirirler.

Çimento üretim aşamalarını ve çimento üretim operatörlüğü hakkında bilgi edinmek isteyen herkes eğitime katılabilir. Bununla birlikte eğitime katılıp operatörlük mesleğini yerine getirmek isteyenlerin, mesleğin tehlikeli iş kapsamında olduğunu bilmeleri gerekir. Yine kursiyerlerin en az ilkokul mezunu olmaları da lazımdır.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Çimento Üretim Operatörlüğü Sertifikası Nasıl Alınır?

Çimento üretimi operatörlüğü kursu, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde çimento üretimi operatörlüğü sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Çimento Üretim Operatörlüğü Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Çimento üretimi operatörlüğü mesleğini icra ederken nelere dikkat etmesi gerektiğini de kurs süreciyle öğrenmiş olur. Sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Çimento Üretim Operatörlüğü Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim