Çimento Laboratuvar Görevlisi Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Çimento Laboratuvar Görevlisi Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Çimento Laboratuvar Görevlisi Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Çimento Laboratuvar Görevlisi Kursu

Çimento laboratuvar görevlisi kursu çimento üretimi alanında eğitim verilen bir sertifika programıdır. Mesleğin gereği olarak müfredatın belirlenmesinde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunundan yararlanılmıştır. Kurs programı kurumsal eğitim olarak da verilir. Üniversite onaylı çimento laboratuvar görevlisi kursu sonunda kursiyerler mesleki yeterliliğe sahip olurlar.

Çimento Laboratuvar Görevlisi Kimdir?

Çimento laboratuvar görevlileri tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfındaki iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulayarak görev yapan meslek elemanlarıdır. SGK tarafından meslek kodu 9329.03 olarak belirlenmiş olan meslek elamanlarının temel görevi çimento fabrikasında fiziksel ve kimyasal kalite kontrolünü sağlamaktır. Çimento laboratuvar görevlileri yakıtlar, üretilen yarı mamul ve mamullerin kontrol edilebilmesi için numune alma aşamasından başlayarak tüm süreci yönetir.

Çimento Laboratuvar Görevlisi Kursu Eğitim Süresi

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çimento laboratuvar görevlisi kursu eğitim programının süresi en az 40 saat olarak belirlenmiştir.

Çimento Laboratuvar Görevlisi Kursu Ders İçerikleri

Çimento laboratuvar görevlisi kursu müfredatında iki ana konu başlığı vardır: İş sağlığı ve işçi güvenliği, çimento laboratuvarı işleri. Kurs sonunda kursiyerler mesleğin gerektirdiği sorumlulukları iş sağlığı ve güvenliği kurallarına göre uygulayabilirler.

Çimento Laboratuvar Görevlisi İş Olanakları

Çimento laboratuvar görevlisi kursu sonunda verilen sertifika inşaat teknolojisi alanında çalışmaya olanak tanır. Mesleki eğitim alan kişiler şu laboratuvar türlerinde çalışabilirler: Çimento, hazır beton, seramik, maden, toprak sanayi, inşaat. İnşaat teknolojisi alanında farklı eğitimleri alanlar benzer alanda çalışabilirler.

Kimler Katılabilir?

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çimento laboratuvar görevlisi kursu okuryazarlığı olan herkese açıktır. Kursa katılım için ilkokul mezunu olmak yeterli olmakla birlikte işe yerleşme açından en az ortaöğretim mezunu olmak avantaj sağlar. Kişilerin meslekle uyumlu dikkatli olma, sorumluluk sahibi olma, takım çalışmasında yatkınlık gibi özelliklere sahip olması da fayda sağlar.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 • İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Çimento Laboratuvar Görevlisi Sertifikası Nasıl Alınır?

İnşaat teknolojisi alanında, çimento laboratuvar görevlisi unvanıyla meslek elemanı olarak çalışmak isteyenlerin çimento laboratuvar görevlisi sertifikası almaları gerekir. Sertifika almak için online eğitim sonunda yapılan sertifika sınavında en az 45 puan almak gereklidir.

Çimento Laboratuvar Görevlisi Sertifikası Geçerliliği

Çimento laboratuvar görevlisi sertifikası, inşaat teknolojisinin kullanıldığı her alanda geçerli bir sertifikadır. Bu geçerliliğe sağlayan sertifikadaki üniversite onayıdır. Üniversite onaylı çimento laboratuvar görevlisi sertifikası e-devlet üzerinden sorgulanabilir. İlgili 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununa göre iş yerlerinin sertifikayı kabul etmesi zorunludur.

Çimento Laboratuvar Görevlisi Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim