Çatı Sistemleri Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Çatı Sistemleri Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Çatı Sistemleri Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Çatı Sistemleri Kursu

Çatı sistemleri kurs programı, çatı kurulumu ve yapımı ile ilgili bilgiler aktarır. Kurs süreci, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun şekilde kursiyere sunulur. Bu kapsamda çatı sistemleri kurulumunda yer alan meslek elemanlarının hangi işlerle meşgul olduklarına da değinilir. Kurs sürecinin sona ermesiyle ise genel olarak üniversite onaylı çatı sistemleri sertifikası verilir.

Çatı Sistemleri Nedir?

Çatı sistemi, mevcut çatının tüm malzemelerini ve kurulumunu içerir. Bir bütün olarak çatı sistemleri, çatının aşama aşama katmanlarını ve gereken ekipmanlarını konu edinir. İnşaat yapısının kurulumu, bakımı ve onarımı da içeren çatı sistemleri, ilgili meslek elemanları tarafından ele alınır. Meslek elemanlarının bilgi kaynaklarından biri ise çatı sistemleri kurs programıdır. Kurs programı aracılığıyla ilgili alanda çalışmak için hangi ön bilgilere sahip olunması gerektiğini aktarılır.

Online Çatı Sistemleri Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de çatı sistemleri alanında çalışmak için gerekli olan bilgilere sahip olurlar.

Çatı Sistemleri Eğitimi Ders İçerikleri

Çatı sistemleri kurs programının genel ders içerikleri şöyledir:

Çatı Sistemi Nedir?

Çatı Sistemini Oluşturan Malzeme ve Unsurlar

Çatı Sisteminin Kurulum, Bakım ve Onarım İşleri

Çatı Sistemlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri

Çatı Sistemlerinin Yalıtımı

Çatı Sistemi Montaj ve Yüzey Kaplama

Çatı Yapı Maliyetlerini Hesaplama

Çatı Sistemlerinde Teknik Çizim ve Detaylandırma

Eğitim sonunda katılımcılar;

Çatı sisteminin ne ifade ettiğini,

Çatı sistemini oluşturan katmanları ve malzemeleri,

Çatı çeşitlerini,

Çatı sistem kurulumu ve onarımında dikkat edilmesi gereken İSG önlemlerini,

Çatı sistemlerinde yalıtımın nasıl yapıldığını,

Çatı sisteminin montaj ve yüzey kaplama işinin nasıl uygulandığını,

Çatı yapılarının maliyetlerini hesaplama yollarını,

Yapı özelliğine uygun olarak hangi tür çatı sisteminin kurulması gerektiğini,

Çatı sistemleri kurulumunda teknik resim ile detayların nasıl çizileceğini öğrenmiş olurlar.

Çatı Sistemleri İş Olanakları

Çatı sistemleri hakkında detay bilgilere sahip olanlar, ahşap çatı yapımı ve onarımı işinde görev alırlar. İlgili meslek çalışanları, çatı imalatı ve kaplama alanında çalışırlar.

Bir bütün olarak çatı kurulumu ve bakımı ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen herkes kursa katılabilir. Bununla birlikte mesleki bilgisini artırmak isteyenler ve mesleki bilgi edinerek ilgili alanda çalışmak isteyenler de kursa başvurabilirler.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Çatı Sistemleri Sertifikası Nasıl Alınır?

Çatı sistemleri kurs programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde Çatı sistemleri sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Çatı Sistemleri Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olup üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu gösterir. Çatı sistemi kurma ve bakımı işini ele alırken nelere dikkat etmesi gerektiğini de kurs süreciyle öğrenmiş olur. Sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Çatı Sistemleri Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim