Çanta Yapımı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Çanta Yapımı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Çanta Yapımı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Çanta Yapımı Kursu Sertifikalı Program

Kurs programı, el becerilerine dayalı olan çanta yapımı ve dikimi ile ilgili işlemleri konu alır. Çanta yapımı kursunda, el becerileri aracılığıyla dikkat edilmesi gereken aşamalara yer verilir. Yine çanta yapımı ve dikimine yer veren iş alanlarında çalışmak için yetkinliği belgeleyen üniversite onaylı çanta yapımı sertifikası da sunulur.

Çanta Yapımı Nedir?

Çanta yapımı, çanta dikimi ve tasarımını kapsar. Giyim sektörünün en önemli göstergelerinden biri olarak çanta üretmek için belli başlı teknikleri ve dikim aşamalarını bilmek gerekir. Kursiyerler, aldıkları eğitim neticesinde çanta yapımında bilgi sahibi olarak hem kendi çantalarını hem de talep doğrultusunda müşterilerin çantalarını yapabilirler. Çanta yapımı kurs programı da çanta yapımında kursiyerin dikkat etmesi gerekenlere değinerek üretimin nasıl gerçekleştiğini konu edinir. Kursiyer, öğrendiği bilgileri hem evinde hem de ilgili iş sahalarında uygulayabilir.

Online Çanta Yapımı Kursu Ne Kazandırır?

Uzaktan eğitim yoluyla kursiyere ulaşan kurs, çanta yapımı, tasarımı ve dikimine değinir. Meslek elemanı olmak isteyenlerin ilgili işlerde ne yapması gerektiğini teorik olarak aktaran kurs, zaman ve mekân kısıtlaması içermeden mesleğin icra edilişini konu edinir. Kursu başarıyla tamamlayanlara ise üniversite onaylı kurs bitirme belgesi verilir. Verilen belge, kursiyerin çanta yapımı hakkında bilgi edindiğini ve çanta yapım sektöründe yer alabileceğini gösterir. Ayrıca kursiyer aldığı belge aracılığıyla kendi yetkinliğini kanıtlayarak e-ticaret alanında da gelir elde edebilir. .

Çanta Yapımı Kursu Ders İçerikleri

Çanta yapımı kursunun genel ders içerikleri şöyledir:

Çantanın Terminolojisi

Çanta Konsepti Hazırlama

Çanta Dikimi Teknikleri

Düz Dikiş Tekniği

Pul ve Boncuk Dikişleri

Çanta Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çanta Çizimi Nasıl Yapılır?

Çanta Yapımında Kullanılan Malzemeler

Çanta Süslemesinde Kullanılan Malzemeler

Çanta Koleksiyonu Oluşturma

Eğitim sonunda katılımcılar;

El becerilerinin nasıl geliştirilmesi gerektiğini,

Çanta yapımı ve dikişinde dikkat edilmesi gerekenler,

Çanta dikişinde uygulanan teknikler,

Çanta tasarımı ve süslemesinde kullanılan malzemeler,

Çanta çeşitlerini,

Çanta çizim tekniklerinin nasıl ele alındığını,

Çanta çizimi için yararlanılan programları,

Çanta koleksiyonu oluşturma sürecini öğrenmiş olurlar.

Çanta Yapımı İş Olanakları

Çanta yapımı ve tasarımı konusunda gerekli bilgileri edinenler, çanta imalatı ve tasarımı alanında çalışabilirler. İlgili eğitimi tamamlayan kursiyerler, kendi çanta koleksiyonu yaratabilir ve girişimcilik adı altında çanta satışına başlayabilirler.

Çanta yapımı kursuna, çanta yapımı ve tasarımı hakkında bilgiler öğrenmek isteyen herkes katılabilir. Yine kendi çanta koleksiyonu oluşturmak ve bu yolla ek gelir kazanmak isteyenler de eğitime başvurarak gerekli bilgileri öğrenebilirler.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Çanta Yapımı Sertifikası Nasıl Alınır?

Çanta yapımı kursu, ilgili derslerle beraber sertifika sınav uygulamasını da içerir. Kursiyer, online düzenlenen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde çanta yapımı sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleğe ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu belirtir.

Çanta Yapımı Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyerin aldığı sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olup üniversite onaylı sertifika tipindedir. Kursiyer, edindiği sertifika aracılığıyla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Çanta yapımında nelere dikkat etmesi gerektiğini de öğrenmiş olur. Sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla öğrenir.

Çanta Yapımı Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim