Boya Üretimi Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Boya Üretimi Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Boya Üretimi Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Boya Üretimi Kursu

Boya üretimi kurs programı, boya üretim işlerini konu alarak meslek elemanlarının ne iş yaptığına değinir. Bu kapsamda, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun olarak meslek elemanlarının dikkat etmesi gerekenlere değinilir. Kursta, boya üretim aşamaları ve uygulamaları hakkında bilgi aktarılır. Kursun sonunda ise katılımcının bilgi kazanımını belgeleyen kurs bitirme sertifikası verilir.

Boya Üretimi Nedir?

Kimya teknoloji alanında ele alınan boya üretimi, plastik ve sentetik boyaların yapımını kapsar. Çeşitli boya üretim makineleri aracılığıyla üretilen boyalar, farklı işlemlerle hâzır hale gelir. Boya üretiminde yer alan meslek çalışanları da alana dair bilgilere sahip olarak mesleklerini icra ederler. İlgili çalışanların bilgi kaynaklarından biri ise boya üretimi kursudur. Boya üretim kursu, katılımcılara gerekli bilgileri sunarak onların mesleğe hazır olmalarını sağlar.

Boya Üretimi Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, boya üretiminin ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Online Boya Üretimi Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de boya üretimi meslek elemanı ve operatörlüğü mesleğine adım atabilirler.

Boya Üretimi Kursu Ders İçerikleri

Boya üretimi kursunun genel ders içerikleri şöyledir:

Boya Üretimi Nedir?

Boya Üretim Makineleri Nasıl Kullanılır?

Boya Üretim Aşamaları

Boya Üretiminde Kullanılan Hammadde ve Ekipmanlar

Boya Üretimi Emisyonları Nedir?

Emisyon Azaltım ve Kontrol Teknikleri

TS, EN ve ISO Standartlarına Uygun Boya Üretimi

Boya Üretimde İş Hijyeni

Boya Üretim Aşamasında Uyulması Gereken İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri

Eğitim sonunda katılımcılar;

Boya üretiminin nasıl yapılması gerektiğini,

Boya üretim aşamalarının neler içerdiğini,

Boya üretimde dikkat edilmesi gerekenleri,

Boya üretiminde kullanılan malzemeleri ve makineleri,

Boya üretiminde kullanılan hammaddeleri,

Boya üretimi emisyonlarını ve emisyon azaltma tekniklerini,

Boya üretiminde kullanılan reçineleri,

Boya üretiminde iş hijyeni için gerekli olan adımları,

Boya üretim aşamalarında uygulanan kalite kontrol standartlarını,

Boya üretim aşamasında meslek elemanlarının uyması gereken iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini öğrenmiş olurlar.

Boya Üretimi İş Olanakları

Boya üretim operatörü olarak görev alan meslek çalışanları, boya üretim tesislerinde çalışırlar. Ünlü boya markaları ile boya üretim fabrikalarında çalışan operatörler, boya üretimi için gerekli olan ortamı ve işleri hazırlarlar.

Kurs sürecine boya üretimi konusunda bilgi sahibi olmak isteyen herkes dahil olabilir. Bununla beraber boya üretim işlerinde görev almak için eğitime başvuranların, en az ilkokul mezunu olmaları gerekir. Ayrıca boya üretiminin tehlikeli iş kapsamında olduğunu bilmeleri ve işin yapılışına engel olacak herhangi bir ruhsal veya fiziksel soruna sahip olmamaları lazımdır. İlgili şartları karşılayan kursiyer adayları, eğitime katılarak öğrenmeleri gereken mesleki bilgileri kavramış olurlar.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Boya Üretimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Boya üretimi kurs programı, ilgili ders içeriklerinin yanında sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması durumunda boya üretimi kurs sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Boya Üretimi Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olup üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. İçme suyu arıtma operatörlüğü mesleğini icra ederken nelere dikkat etmesi gerektiğini de kurs süreciyle öğrenmiş olur. Sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Boya Üretimi Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim