Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı Kursu

Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı; betonarme demir, kalıp ve çatıcı, projedeki ölçü ve şekillerde demir hazırlama, kalıp üzerine döşeme ve bağ atma işlemlerini, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde yapma bilgi ve becerisine sahip olan bireydir. Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı Kursu ise Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı mesleğini yürüten veya yürütmek isteyen bireylerin, 40 saatlik Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı Eğitimi sonunda alması öngörülen sertifikadır.

Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı Kursu Nedir?

Okur-yazar mezuniyete sahip bireylere yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2010 yılında hazırlanmıştır. İnşaat teknolojisi sektöründe halen çalışmakta olan veya çalışmayı düşünen bireylerin 20/06/2012 tarih ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında bu sertifikayı almaları zorunludur. Merkezi Eğitim Kurumları’ndan alacağınız Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı Eğitimi Bitirme Belgesi (Sertifikası) resmi belge olduğu için tüm Türkiye’de geçerlidir.

Sertifika sahibi bireyler aşağıda verilen alanlar başta olmak üzere mesleki yeterliliklerine göre benzer alanlarda da çalışabilmektedirler.

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler Yapı- İnşaat sektöründe; Betonarme inşaat şantiyeleri, Yapı elemanları üretim tesisleri vb. yerlerde çalışabilirler.

Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı Kursu Ders İçeriği

Temel İşlemler

Bağıntılar

Ölçü ve Ölçekler

Geometrik Hesaplar

Aplikasyon

Beton

Ahşap

Betonarme Demir

Geometrik Çizimler

İz Düşüm

Temel Görünüşler

Perspektif

Malzeme Miktarı

Fiyat ve Sözleşme

Hak Ediş ve İş Teslimatı

Betonarmeye Hazırlık

Demiri İşleme

Donatıyı Hazırlama

Donatı Takviyesi ve Araç Bakımı

Çelikleri Ekleme ve Bağlama Çizimi

Donatı Elemanları Çizimi

Donatı Çizimi

Merdiven Planı ve Donatı Çizimi

Çatı Öncesi Hazırlık

Aplikasyon ve Oturtma Çatı

Asma Çatı

Kaplama ve Bakım

Kalıp Öncesi Hazırlık

Ahşap Kalıp

Kalıp Yapma

Döşeme-Merdiven Kalıbı

Kalıp Sökme

Çatı Çizimi

Çatı Kesit ve Detay Çizimi

Kalıp Elemanları Çizimi

Kalıp Çizimi

Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı İş Olanakları

Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı kursu eğitim programını tamamlayarak Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı sertifikası alan kişiler yapı inşaat ve makine sektöründe çalışabilirler. Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı çalışma alanları genel olarak şunlardır;

Yapı- İnşaat sektörü

Betonarme inşaat şantiyeleri

Yapı elemanları üretim tesisleri

Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı elemanı olmak isteyen kişilerin bu alanla ilgili eğitimlere katılabilmesi için;

Okuma yazma bilmeleri

En az ilkokul mezunu olmaları

Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı hizmetlerinin gerektirdiği çalışmaları gerçekleştirecek zihinsel ve fiziksel özelliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Betonarme Demir, Kalıp ve Çatıcı Sertifikası Nasıl Alınır?

Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı Kursu sertifika programı, üniversite onaylı belge vererek gerekli eğitim sürecini tamamladığınızı kanıtlar. Üniversite onaylı sertifikaya hak kazanmak için ise eğitim sonunda online bir şekilde yapılacak olan sınavdan en az 45 puan almak gerekir. Ayrıca 45 ve üzeri puan alan kursiyerler, Kampüssertifika.com' un vereceği katılım belgesi almaya hak kazanırlar. Verimli ve başarılı bir kurs süreci sonunda aldığınız sertifikayı da E-devlet üzerinden sorgulatabilirsiniz.

Betonarme Demir, Kalıp ve Çatıcı Sertifikası Geçerliliği

Betonarme Demir, Kalıp Ve Çatıcı sertifikası ile yapı inşaat-makine sektöründe yer alan tüm kurumlarda geçerlidir. 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu doğrultusunda sertifikayı tüm kuruluşlar kabul eder. Sertifika ömür boyu geçerlilik taşımaktadır. https://www.turkiye.gov.tr/turk-hava-kurumu-universitesi-sertifika-sorgulama adresi ile e-Devlet sistemi üzerinden sertifika kontrolü gerçekleştirilebilmektedir.

Betonarme Demir, Kalıp ve Çatıcı Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim