Anod Üretimi ve Rodlama Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Anod Üretimi ve Rodlama Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Anod Üretimi ve Rodlama Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Anod Üretimi ve Rodlama Kursu

Anod üretimi ve rodlama kursu, tesisat teknolojisi alanında sıhhi tesisat montaj işlemlerini yapan meslek elemanını yetiştiren eğitim programıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu baz alınmış olan anod üretimi ve rodlama kursu, tehlikeli işlerin gerçekleştirildiği şirketlerde kurumsal eğitim olarak da verilir. Üniversite  onaylı anod üretimi ve rodlama kursu sonunda kursiyerler mesleki donanıma sahip olurlar.

Anod Üretimi ve Rodlama Nedir?

Anod, akım üreticinin pozitif kısmına bağlı olan elektrottur. Rodlama anod asamblesinin oluşturulmasıdır. Anod üretimi ve rodlama laboratuvar analiz sonuçlarına göre talimatları da göz önünde bulundurarak yaş anod pişirilmesiyle yapılır.

Anod Üretimi ve Rodlama Kursu Ne Kazandırır?

Anod üretimi ve rodlama kursu sonunda kursiyerler hammaddelerin analizlerinin takip ve kontrol işlemlerini açıklayabilme, analiz sonuçlarını değerlendirebilme, analiz sonuçlarına göre üretimi yönlendirebilme yetisi kazanırlar. Özellikle de şu soruları kapsamlı olarak yanıtlayabilirler:

 • Atık anod nasıl sınıflandırılır?
 • Anod üretiminde hangi makine ve ekipmanlar kullanılır?
 • Yaş anodların pişirme fırınına yerleştirilmesinde nelere dikkat edilir?

Anod Üretimi ve Rodlama Kursu Eğitim Süresi

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde anod üretimi ve rodlama kursu eğitim programının süresi en az 40 saat olarak planlanmıştır.

Anod Üretimi ve Rodlama Eğitimi Ders İçerikleri

Anod üretimi ve rodlama işlerinin iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyularak yapılması gereklidir. Müfredat da bu yönde şekillenmiştir. Ders içeriklerine dahil olan iş sağlığı ve güvenliği konuları şunlardır:

 • İş Sağlığı ve Güvenliğinin Önemi
 • İş Kazası ve Meslek Hastalıkları
 • Yangın Güvenliği
 • İş Yeri Güvenliğini Tehdit Eden Unsurlar

Anod üretimi ve rodlama eğitimi anod asamblesinin oluşturulması (rodlama) ve anodun geri kazanımı konusunda yeterlilik kazandırır. Bu yeterliliği sağlayan konular şunlardır: Mesleki yeterlilik kazandıran konuları ise şunlardır:

 • Anod üretimi ve rodlama için hazırlık
 • Anod üretimi ve rodlama

Anod Üretimi ve Rodlama İş Olanakları

Anod üretimi ve rodlama kursu sonunda verilen sertifika metalürji alanında çalışmaya olanak tanır.

Kimler Katılabilir?

Anod üretimi ve rodlama kursu meslek edindirme kursu olduğundan kursa katılacak kişilerden okuryazar olduklarını belgelemeleri istenir. En az ilkokul mezuniyet belgesine sahip olmak kursa katılmak için yeterlidir. Kursiyerlerin bedensel ve ruhsal bakımdan mesleğin gerekliliklerini yerine getirmelerine engel sağlık sorunlarının olmaması da önem taşır. Nitekim kurs sonunda istihdam edilen kişiler işverene iş yeri hekimi onaylı sağlık raporu sunmak zorundadır.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 • İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Anod Üretimi ve Rodlama Sertifikası Nasıl Alınır?

Sertifika kurs bitirme belgesidir, yani mesleki eğitim alındığını gösterir. Sertifika sahibi olmak için kurs programına katılmak gerekir. Online eğitim sürecini tamamlayanlar sertifika alabilmek için sertifika sınavına katılmak zorundadır. Sınav 100 puan üzerinden değerlendirilir. En az 45 puan alan kursiyerler sertifika almaya hak kazanırlar.

Anod Üretimi ve Rodlama Sertifikası Geçerliliği

Anod üretimi ve rodlama kursu sonunda verilen sertifika üniversite onaylıdır. Sertifikanın üzerinde üniversitenin onayının bulunması sertifikanın resmi olarak geçerliliği olan yasal evrak niteliği taşıdığını gösterir. Milli Eğitim Temel Kanununa göre iş yerleri sertifikayı kabul etmek zorundadır. Üniversite onaylı anod üretimi ve rodlama sertifikası e-devlet üzerinden sorgulanabilir.

Anod Üretimi ve Rodlama Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim