Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursu

Alçı levha üretim operatörlüğü programı, levha üretimi konusunda alan bilgileri sunar. Kurs programı, 3661 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa uygun şekilde kursiyerin mesleki eğitim koşulunu yerine getirmesini sağlar. Bu kapsamda sunulan ders içerikleri alçı levha üretim operatörü ne iş yapar sorusunu yanıtlayıcı niteliktedir. Kurs sonunda verilen üniversite onaylı alçı ve alçı levha üretim operatörlüğü sertifikası da katılımcının bilgi kazanımını belgeler.

Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Nedir?

Alçı levha üretimi alçıpan olarak da anılır. Alçıpanlar, inşaat süreci tamamlanan yapıların ara bölme kısmında kullanılır. Binaların yerden duvara olan kısımlarını kapatan alçı levhalar, çeşitli üretim süreçleriyle işe yarar hâle gelir. Alçı levha üretim operatörleri de ilgili süreçlerde yer alarak üretimin gerçekleşmesini kontrol eder ve gerekli hazırlıklarda bulunur. Alçı levha üretim operatörünün mesleki bilgi kaynaklarından biri ise alçı ve alçı levha üretim operatörlüğü eğitimidir. Eğitim yoluyla alanda yapılan işler ve alınması gereken iş sağlığı ve güvenliği önlemleri öğrenilmiş olunur.

Online Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online eğitim aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler alçı levha üretim operatörlüğü mesleğine adım atabilirler.

Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursu Eğitim Süresi

Eğitim, alçı levha üretim operatörü ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olacak şekilde 40 saatlik kurs süreci sunar.

Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursu Ders İçerikleri

Alçı levha üretim operatörü kursunun genel ders içerikleri şöyledir:

 • Alçı Levha Nedir, Ne İşe Yarar?
 • Alçı Levha Üretiminde İş Sağlığı ve Güvenliği
 • Alçı Levha Üretiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Alçı Levha Üretim Aşamaları

Eğitim sonunda kursiyerler;

 • Alçı levha üretim aşamalarını,
 • Üretim aşamalarında alınması gereken iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini,
 • Alçı levha üretiminde dikkat edilmesi gereken unsurları,
 • Alçıpan üretiminde kullanılan malzemeleri öğrenmiş olurlar.

Alçı Levha Üretim Operatörlüğü İş Olanakları

Meslek elemanları, genel olarak inşaat ve yapı dekorasyon alanlarında çalışırlar. Meslek elemanları meslek icrasında iş sağlığı ve güvenliği önlemleri alarak işlerini yerine getirirler.

Kimler Katılabilir?

Alçıpan üretimi konusunda ön bilgilere sahip olmak isteyen herkes kursa katılabilir. Bununla birlikte alçı levha üretim operatörü olarak çalışmak isteyenlerin, en az ilkokul mezunu olup herhangi bir ruhsal veya bedensel sağlık sorununa sahip olmamaları gerekir.

Nasıl Katılırım?

 • Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.
 •  İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Belgesi Nasıl Alınır?

Jeofizik cihaz operatörlüğü eğitim programı, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulaması da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde alçı levha üretim operatörlüğü kurs bitirme sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi de mesleğe ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olan üniversite onaylı sertifika türündedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Alçı levha üretim operatörlüğünün işlem aşamalarına aşina olduğu göstererek de ilgili iş için gerekli olan yetkinliklerden birini karşılamış olur. Kursiyer, sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Alçı ve Alçı Levha Üretim Operatörlüğü Kursu Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim