Ahşap İmalat Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Ahşap İmalat Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Ahşap İmalat Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Ahşap İmalat Kursu

Ahşap imalat kursu, ahşap teknolojisi alanında ahşap iskeleti üretimi işlemlerini yapan meslek elemanını yetiştiren eğitim programıdır. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde düzenlenen kurs kurumsal eğitim olarak da verilir. Hem örgün eğitim hem de online eğitim olarak verilen üniversite onaylı ahşap imalat kursu sonunda kursiyerler mesleği yapabilecek bilgi ve beceriye sahip olurlar.

Ahşap İmalatı Nedir?

Ahşap doğal bir yapı malzemesidir. Çevre kirliği oluşturmama gibi pek çok avantajı vardır. Bu nedenle ahşap imalatı yaygındır. Ahşap imalatından sorumlu kişiler ise ahşap imalatçısı unvanıyla anılırlar.

Ahşap İmalat Kursu Eğitim Süresi

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde ahşap imalat kursu eğitim programının süresi en az 40 saattir. Bu süre yaklaşık 1 aya tekabül eder.

Ahşap İmalat Kursu Ders İçerikleri

Ahşap imalat kursu sonrasında tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfına yer alan işletmelerde çalışılır. Bu nedenle iş sağlığı ve işçi güvenliği kurallarının bilinmesi gerekir. Eğitim programında da mesleki konuların dışında iş sağlığı ve güvenliği üzerinde durulur. Mesleki eğitim sırasında şunlara değinilir:

Ahşap İskelet İmalatı Hazırlığı

Ahşap İskelet Üretimi

Kursiyerler şu sorulara yanıt bulabilir:

Ahşap üretimi iskelet imalatı nasıl yapılır?

Ahşap iskelet sırasında kullanılan ekipmanlar nelerdir?

Ahşap İmalat İş Olanakları

Ahşap imalat kursu sonunda verilen sertifika ahşap teknolojisi alanında çalışma imkânı sağlar. Ahşap imalatçılarının çalışma alanları şöyledir:

Atölyeler

Fabrikalar

Tersaneler

Ahşap mobilya mağazaları

Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde ahşap imalat kursu okuryazarlık dışında özel bir koşulu bulunmayan bir programdır. En az ilkokul mezunu olduğunu belgeleyenlerin mesleği yapmak için engel teşkil edebilecek bir rahatsızlığı yoksa kursa katılması mümkündür. İstihdam sonrasında iş yeri hekimi tarafından onaylı sağlık raporu gerekli olacaktır. Kursiyerlerin el becerisinin gelişmiş olması da önem taşır.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ahşap İmalat Sertifikası Nasıl Alınır?

Ahşap teknolojisi alanında, ahşap imalatçı unvanıyla çalışmak isteyenlerin ahşap imalat sertifikası alması gerekir. Ahşap teknolojisi sertifikasını almaya hak kazanmak için eğitim sonrasında düzenlenen sertifika sınavında başarılı olmak gerekir. Başarılı sayılmak için en az 45 puan almak zorunludur.

Ahşap İmalat Sertifikası Geçerliliği

Ahşap imalat sertifikası ahşap teknolojisi alanında faaliyet gösteren her yerde geçerliliğe sahiptir. Sertifikanın geçerliliği üniversite onayına dayanır. Üniversite onaylı ahşap imalat sertifikası, e-devlet üzerinden sorgulanabilir. Sertifika 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu kapsamında kurumlar tarafından kabul edilir. Ahşap İmalat Sertifikası

Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim