Ahşap Doğramacı ve Kaplamacı Kursu | Kampüs Sertifika
E-Devlet Onaylı

Üniversite Onaylı

E-Devlet Onaylı

E-Devlet Onaylı

Online Sınav

Online Sınav

Ahşap Doğramacı ve Kaplamacı Kursu

Kontenjan Dolmadan Kaydınızı Yaptırın
Bu Grubun Son Kayıt Tarihine Kalan Süre

00Gün - 08Saat - 58dk. - 31sn.

Ahşap Doğramacı ve Kaplamacı Kursu
Çağrı Merkezi
Eğitimlerimiz Hakkında Sorularınız İçin Danışmanlarımızı Arayabilirsiniz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Ahşap Doğramacı ve Kaplamacı Kursu

Ahşap doğrama ve kaplama işlemi, inşaat teknolojisi konularından biridir. Ahşap doğrama ile kaplama işini ele alan çalışanlar, mesleki eğitim kapsamında kursa katılırlar. İnşaat alanında çalışan meslek elemanları, işletmenin sorumluluğunda olarak ahşap doğrama ve kaplama işini ele alırlar. Mesleki eğitim kapsamında da ahşap doğramacı ve kaplama eğitimi gereklidir. Eğitim sonunda verilen üniversite onaylı ahşap doğramacı ve kaplama sertifikası ilgili meslekte çalışmak isteyenlerin faydasına olan belgelerden biridir.

Ahşap Doğrama ve Kaplama Nedir?

Ahşap doğrama, tahta hâline getirilen kerestelerin belirlenen ebatlara uygun şekilde kullanılabilir olarak işlenmesidir. Ahşap doğrama işlemi ile birlikte doğal kaplama yöntemleri ele alınır. Her iki işlemi de inşaat ve ahşap dekorasyonu alanında çalışan meslek elemanları yapar. Meslek elemanları da mesleki eğitim yoluyla uygulanabilir bilgiler öğrenirler. Mesleki yeterliliklerini belirten göstergelerden biri olarak da kurs bitirme belgesi alarak meslek hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterirler.

Ahşap Doğrama ve Kaplama Kursu Eğitim Süresi

Kurs, ders modüllerine ve kazanımlarına uygun olarak 40 saatlik eğitim süresi içerir.

Online Ahşap Doğrama ve Kaplama Kursu Ne Kazandırır?

Kursiyerler, online aracılığıyla verilen dersleri istedikleri yer ve zaman dahilinde takip edebilirler. Ders içeriklerini verimli bir şekilde takip eden kursiyerler, sertifika sınavından istenilen puanı almaları durumunda da kurs bitirme belgesi alırlar. Aldıkları belge, ilgili iş hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir. Mesleki bilgisini artıran kursiyerler de ahşap doğrama işine el atabilirler.

Ahşap Doğrama ve Kaplama Kursu Ders İçerikleri

Ahşap doğrama ve kaplama kurs programının genel ders konuları şöyledir:

Ahşap Doğrama Nedir?

Ahşap Doğramanın Kullanım Alanları

Parke Montajı

Parke Yüzey İşlemleri

Ahşap Koruyucunun Uygulanışı

Vernik Uygulaması

Ahşap Parke Uygulama

Ahşap Parke İçin Kaplama ve Desen Oluşturma

Zımpara Yapma

Yüzeye Koruyucu uygulama

Dolgu Verniği Yapma Aşamaları

Ahşap Doğrama ve Kaplama İşleminde İSG Önlemleri

Kursu başarıyla tamamlayan katılımcılar;

Ahşap doğramanın ne işe yaradığını,

Ahşap doğramanın hangi alanlarda kullanıldığını,

Parke montajının nasıl yapıldığını,

Parke yüzeyi işlemlerinin nasıl ele alınması gerektiğini,

Ahşap doğrama ve kaplamada kullanılan araç ve gereçleri,

Doğrama ve kaplama uygulamasında izlenilmesi gereken işlem sıralamasını,

Meslek elemanının uyması gereken işçi sağlığı ve güvenliği uygulamalarını öğrenmiş olurlar.

Ahşap Doğramacı ve Kaplamacı İş Olanakları

İlgili meslek çalışanları, inşaat teknolojisi alanında çalışırlar. Genel olarak ahşap doğrama imalatçıları olarak anılan elemanlar, ahşap dekorasyonunu içeren inşaat işletmelerinde gerekli görevleri edinirler. Yine ahşap doğrama alanında uzmanlaşan işletmelerde de çalışma olanağı mevcuttur.

Ahşap doğrama ve kaplama işini öğrenmek isteyenler eğitime katılarak gerekli bilgileri edinebilirler. Kursa katılmak için şart düşülen bir mezuniyet derecesi bulunmamaktadır. Bununla birlikte inşaat alanına ve ahşap doğrama işine ilgi göstermek, verimli bir kurs süreci geçirmek için gereklidir.

Nasıl Katılırım?

Sayfada bulunan "hemen al" butonuna tıklayarak ister sanal pos isterseniz EFT- Havale yöntemi ile ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve eğitime katılabilirsiniz.

İletişim sayfamızda yer alan numaralardan birini arayarak eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve birlikte satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alma işleminin tamamlanmasından sonra size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitim sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ahşap Doğramacı ve Kaplamacı Sertifikası Nasıl Alınır?

Ahşap doğrama ve kaplama kursu, ilgili ders içerikleriyle beraber sertifika sınav uygulamasını da içerir. Kursiyer, online gerçekleşen sertifika sınavından en az 45 puan alması hâlinde ahşap doğramacı ve kaplamacı sertifikası almaya hak kazanır. Kursiyerin edindiği kurs belgesi, mesleği ve işin gerekliliklerine aşina olduğunu gösterir.

Ahşap Doğramacı ve Kaplamacı Sertifikası Sertifika Geçerliliği

Kursiyere verilen sertifika, e-devlet üzerinden sorgulanabilir olup üniversite onaylı sertifika tipindedir. Kursiyer, edindiği sertifikayla işin uygulanışı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtir. Ahşap doğrama imalatçısı mesleğini icra ederken nelere dikkat etmesi gerektiğini de kurs aracılığıyla öğrenmiş olur. Sertifika edinme ile ilgili gerekli bilgileri ise eğitim danışmanları aracılığıyla edinir.

Ahşap Doğramacı ve Kaplamacı Sertifikası
Neden Kampüs Sertifika?
 • dollar

  Ömür Boyu Erişim

 • paper-plus

  Ücretsiz Egzersiz Dosyaları

 • airplay

  Mobil, Tablet ve TV'den Erişim

 • clipboard

  Üniversite Onaylı Sertifika

 • clipboard

  19 Yıllık Deneyim